Trans Gran Canaria 360° – vo co go?

Trans Gran Canaria má své pevné místo ve světovém ultratrailovém kalendáři (poprvé se běžela v roce 2003) a v posledních letech se zde schází špička, ale trasa 360° se letos běží poprvé a dost se od ostatních tras liší. V čem je 360ka jiná?

Krom toho, že je více jak dvakrát delší než hlavní trasa (260 km/16500m+ oproti 125km/8500m+), vede kolem celého ostrova, je to svým charakterem daleko více výprava než jen běh. Povinné výbavy je trochu více, než na hlavní trase a není se čemu divit – na trase bude jen 5 dep (z nichž jen do 3 z nich si můžeme poslat jednu ze 2 tašek) a žádné jiné občerstevení, ani voda. To už si musíme zařídit sami.

Především se ale budeme sami orientovat. Dostali jsme záznam trasy pro GPS, dostali jsme 25 listů mapy 1:20 000 a nějaké popisky klíčových míst.

Někteří závodníci nafasovali mapu a jen si ji sbalili do depa. My jsme studiu mapy věnovali dlouhé hodiny a nakonec to byla opět stará známá hra “najdi hospodu”. Tentokrát se spokojíme, když nám natočí pár litrů vody. Jinak je to ale pro mě závod opět trochu neznámou – délkově je právě tak někde na pomezí toho co je ještě běžecký závod a co už výprava a vlastně má tak trochu prvky z obou světů. K tomu poběžíme kolem celého ostrova Gran Canaria, výškově od 0 až do 1800 m.n.m., ve dne i v noci. To samo o sobě zajišťuje značnou pestrost podmínek i terénu.

Přestože největší hvězdy se sešly na hlavní trase, i na “360” jsou zajímavá jména – Peter Kienzl (vítěz letošního 4K) nebo Christophe Le Saux (několikrát v TOP10 na Marathon de Sables).

Profil závodu
image-3767

Profil závodu

 

Trasa závodu:

Trasapřes celý ostrov.
image-3768

Trasapřes celý ostrov.

Startujeme ve středu 22.2. v 9:00 místního času (tedy v 10 SEČ).

Průběh závodu jde sledovat přes http://transgrancanaria.livetrail.net/

GPS tracking je na adrese http://tgc.waa-tracking.com/ – Tam je nutné se přihlásit, ale jde to i přes facebook, či jiné sítě.

Mám startovní číslo 6033 a pokud vše půjde dobře, mohl bych se v cíli objevit v pátek ráno. Z ČR běží ještě Petr Míl (6005) a Honza Hanousek (6062). A jdeme na to!

 

 

Leave a Reply

Captcha *