Cape Wrath Ultra – co a jak?

8 dní, 400 km, cesta na sever, vy víte všechno, já nevím nic. Tak nějak by se dal v principu charakterizovat závod Cape Wrath Ultra.

A teď pěkně postupně:

Jde o etapový závod jednotlivců. Vystartujeme v neděli 22. května v 11 hodin ráno (tedy zítra nebo vlastně už dnes!) z Fort William a 400 km a osm dní později doběhneme na Cape Wrath, jakýsi severozápadní konec Skotska. Čeká nás osm etap, od 30 do 70 km, kdy se budou střídat úseky na pěšinkách s úseky v divokém vřesu, močálu, kamenech, přes spoustu řek a jiných terénních tvarů,  jaké místní “highlands” nabízí.

Každý den zakempíme, dáme se do kupy, abychom ráno opět vystartovali do deště, zimy, větru a hlavně utekly skotským midges. Nic lepšího nečekám, teda… kromě úžasného terénu a pořádného závodu. Jinak jsme ale dost odlehlém terénu, takže kontakt s okolním světem mít nebudeme.

Cape Wrath Ultra route - 8 days
image-3310

Cape Wrath Ultra route – 8 days

K vám se zprávy dostanou snadno a hned po několika kanálech:

1) Bude tady opět vynikající GPS tracking – každý den od rána (v neděli si můžete přispat, tak až od 11) bude připravena pravidelná denní dávka prokrastinace sledování čísel. Dostal jsem číslo 66.

2) Na stránce závodu – www.capewrathultra.com i na facebooku bude jistě spousta zpráv.

3) Samozřejmě nechybí Rob Howard se Sleepmonsters a taky Ian Corless, takže zpráv i fotek bude dostatek.

4) Já se taky zkusím občas ozvat – nejspíš na Facebooku nebo Instagramu, jinam se asi nedostanu.

5) Protože postupně vše směřuju k pokusu o rekord na Pennine Way a tohle je vynikající trénink pro letní pokus, budu se snažit co nejvíce toho směrovat i sem.

K mně se zprávy naopak dostano daleko hůře. V principu jsou dvě možnosti.

1) Za předpokladu, že a) budu mít signál, b) vydrží mi po osm dní baterka, c) neutopím telefon, d) nerozbiju telefon, e) neztratím telefon, f) telefon neobživne, g) telefon mi nezabaví a nevrátí jej až na konci školního roku – můžete mi poslat zprávu.

2) Takže bude jednodušší využít druhou variantu a tou je tzv. UltraMail. Přes tuto stránku je možné dát každému závodníkovi vzkaz. Tedy pokud byste chtěli něco vzkázat třeba.. třeba mě, tak v nabídce vyberete č. 66 a holub už startuje.

Tolik info před závodem, je čas jít spát a od zítra se do toho pořádně pustit.

Leave a Reply

Captcha *