Patagonia Expedition Race 2012

Punta Arenas, Patagonie. Za necelé dva dny to začne, odstartuje Patagonia Expedition Race 2012.

Při takhle složitém cestování přes půl světa a logistice závodu v místech, kam je obtížné samo o sobě se dostat, dochází nevyhnutelně k nějakým zádrhelům. V tomto případě jich je teda trochu více, než minimální nevyhnutelné množství, ale zůstáváme v klidu. To koneckonců není náš problém, my se tešíme na závod “tam venku”. Posledních pár hodin se můžeme oddávat spekulacím, kudy povede trať. Co víme:

1) Začínáme 14. 2. ve 2:30 ráno místního času 55 km na kole z Punta Arenas, z důvodů “logistiky a bezpečnosti.
2) Do Argentiny trať nevede.
3) Trasa má cca 600 km a máme na to 9 dní.
4) Trať povede nově dokončenou stezkou v parku Karukinka.
5) Trať povede přes Ohňovou zemi, přesněji Isla Grande del Tierra del Fuego. A to je taky jediné místo, kde se dá dále jet na kole.
6) Bude to masakr

Z toho nám vychází několik úvah:
1) Z důvodů bezpečnosti znamená jediné – aby se stihl dlouhý kajak za světla. Tj. pojedeme na západ k majáku San Isidoro a tam nás čeká dlouhý kajak. Pojedeme kolem Isla Dawson nebo se na něm vylodíme? A pak budeme pokračovat dále? Kdo ví. Nějak se musíme dostat na Isla Grande del Tierra del Fuego, tam natočit aspoň 200 km na kole, protože kdyby bylo v závodě víc kajaku a treku, tak tady nepůjdeme týden, ale dva.
Otázka je v jaké fázi nás čeká druhé (delší) kolo, protože až dorazíme k do NP Karukinka, tam už to bude jen trek a trochu kajaku a to v místních podmínkách znamená hodně pomalý postup.
Mno, bude to zajímavé…

Kontrolu vybavení máme za sebou, a zatím se můžeme oddávat těmto úvahám, protože celou trať se dozvíme až dnes v 11 večer, pokud to organizátoři neodsunou, jako tomu je s testem dovedností s lany a záchranných kajakových technik. A vzhledem k tomu, že stále nedorazila větší část mé bagáže z Frankfurtu, tak ani s chystáním materiálu to není tak žhavé.
Část (ta větší, důležitější) dorazí.. včera (dle slov aerolinií), po druhé se zem slehla.

No, doufáme v tu nejlepší variantu a připravujeme se na tu nejhorší, jak už to tak bývá:)

Leave a Reply

Captcha *