Iceland adventure: T-11 týdnů

Shrnutí 11. týdne tréninku směrovaného k MS ve Spartan race na 24h na Islandu.

Do Mistrovství světa ve Spartan na 24 hodin na Islandu zbývá 10 týdnů. Tak akorát se vystupňovat specifickou přípravu. A přesně to jsem udělal.

Jak tedy vypadal 11. týden před MS na Islandu? Předchozí víkend jsme závodili na Horské Výzvě v Krkonoších, kterou odvál vichr z hor. Pondělí i úterý byly ve znamení ranních hladových výběhů (na lačno) kolem Šumperka a úterního lezení na stěně. To už se stává pravidlem. Pak se ale začaly dít věci.

Palonc - 11. týden

Jeden z ranních výběhů

 

Další ranní výběh

 

Večerní výběh

Ve středu jsem přidal první pořádný trénink na překážky – každou minutu n shybů a m kliků, co zbyde do minuty je odpočinek. A takhle dokola až do mrtva. Jednoduché, účinné, brutální. Sice jsem toho měl dost, ale venku bylo tak hezky – stačily dvě minuty a dohodli jsme s Honzou Dvořáčkem večerní výsadek na Kraličák. Paráda.

Cestou na Kraličák

Cestou na Kraličák

Trocha trailu

Trocha trailu

Co bych vám tak řekl? #makejvole ne asi!

Co bych vám tak řekl? #makejvole ne asi!

Peklo v Polsku

Peklo v Polsku

V listopadu mě čeká adventure race na Reunionu a přidali nám tam i 16 km na koních. Tak krom hladového běhu došlo i na koně. Aspoň tam nebudu muset mlátit kokosama o sebe. No, koňskou etapu nakonec zrušili (nemají prý dost koní). Ale i tak jsem se rád naučil něco nového.

Konečně kůň, který není menší než já.

A prodloužený víkend byl opět ve znamení lezení – stačili jsme objevit lezeckou oblast, něco vylézt, zmrznout, vylézt, zmrznou a znovu zmrznout.

V pátek to ještě šlo

Už mi bylo i tepleji

Je potřeba se pekelně soustředit

Taková kosa tu byla

Lezeme těmadle sveja hlavama

Takový terén může být

Nejenže se člověk pořád učí něco nového, snaží se zlepšovat v tom co umí, hledá také další cestičky, kde získat výhodu. Že se snažím s Pepou Andrlem z Andrlesport  pracovat na stylu běhu není žádná novina. Že místo toho, abych na závodech jedl “tak nějak”, spoléhám se na edgar, u kterého vím, co udělá, se také ví (pořád je k dicpozici sleva na kupón PALONCY10). Na krátký agresivní tréninky jsem začal používat Rundrink, který se také tváří velice slibně.

Dvě piva, ani jedno není moje. Takové to teď mám.

S dalšími zprávami se ozvu za týden – z Andorry.

Leave a Reply

Captcha *