Pennine Way FKT – Czech Machine runs England – znovu a lépe

V lednu 2014 jsem se vydal na Pennine Way poprvé v rámci Spine Race, v loni v létě jsem se pak pokusil o celkový rekord Pennie Way – nepovedlo se. Pokus jsem ukončil po cca 53 hodinách ve městě Greenhead, když do cíle zbývalo zhruba 100km (tedy asi po 330 km). Rok se s rokem sešel a jdu do toho znovu. Znovu a lépe.

Chci se pokusit překonat celkový rekord na 430 km dlouhé Pennine Way. Současný rekord má hodnotu 2 dny 17 hodin 40 minut a 15 sekund. Když člověk začne počítat a dělat odhady, tak zjistím, že to není žádná prdel. Není možné si dovolit jakoukoliv chybu, prostor pro zaváhání minimální. Ostatně – je to rekord a to bude taky ten důvod, proč jej Mike Hartley drží již od roku 1989.

Pennine Way na mapě Anglie.
image-4155

Jak probíhala příprava? Chtělo by se říci “business as usual”, ale není to tak úplně pravda. Ddlouhodobá fyzická příprava pod vedením Pepy Andrleho probíhá na mohe dlouhé taškařice v podstatě celoročně, poslední tři týdny jsme však směřivali přímo na tuhle akci. Zakončil jsem dvojbojem 8h běhání v kopcích a druhý den 6h na kole. Teď už je trénink jen lehký a věnuju se organizaci tohoto pokusu.

I když mám rád akce, tkeré jsou malé a mají organizaci co nejjednodušší, tak běh trvající skoro tři dny vždy nakyne do větších rozměrů. Podpůrné auto s občerstvením, paceři, další auto, které dopraví pacery zpět k jejich autu, a k tomu spousta lidí, kteří se tam najednou prostě objeví, protože zjistili, že si pořád nedám pokoj a chtějí mne podpořit. V tomhle je Anglie prostě jiný svět. Loni jsem zažil z pohledu pokusu o rekord svoje poprvé, hodně jsem se naučil.

image-4156

Celou trasu budu mít u sebe tracker, bude mne tak možné sledovat online (odkaz zveřejním, až bude k dispozici).

Ať už se bud dít cokoliv, stejně ve finále všichni nejvíce řeší vybavení. Mám rád vychytávky, když ale přijde na lámání chleba, jsem poměrně konzerva. Z pohledu vybavení, stravy a návyků nebudu nic moc řešit. Vrátím se k tomu později, ale v principu se budu snažit nic neměnit. Budu spoléhat na to, co mám vyzkoušené, spoléhám dlouhodobě – z jídla to bude především edgar.power, sušené maso, Adventure Menu a pivo, svítit mi bude už klasicky Čelovka MH10 od LEDLENSERu. Snad jediná změna, či spíš novinka bude u bot – před týdnem jsem začal trestat Inov8 Terra Ultra G 260 s grafénem. Mají za sebou přes 100 mil a nebojím se v nich běžet celou trasu, měly by to dát s přehledem. (Dle zkušeností Jima Manna by měly dát s přehledem tuhle trasu dvakrát tam a zpět, ale to rozhodně nemám v plánu.)

image-4157

Pravděpodobně poběžím bez vesty, bez spánku, bez zastávky, takže další vychytávky, které běžně používám (batoh, běžecká vesta, nepromokavé vaky) zůstanou v autě, a budou připravené co kdyby. Vzheldem k tomu, že se kolem budou neustále motat Andrejka s foťákem, Matt a Ellie s kamerou, dronem a bůh ví čím ještě, tak bude info z front-stage, back-stage, prostě ho bude dost. Sledovat to bude možné na facebooku, instagramu a trackingu (odkaz zveřejním na facebooku a instagramu). Pravděpodobně se info objeví i na jiných místech,

Podmínky jsou skvělé (anglické bažiny jsou nebývale suché), už teď mám potvrzené skvělé pacery, příprava probíhala dobře, tak teď už je to na mne, abych v tu pravou chvíli přispěl svoji troškou do mlýna.

image-4158

A teď to nejdůležitější – kdy se tak stane: V pátek 3.8. v 5 ráno anglického času (tedy 6 ráno evropskýho) vyběhnu z Edale.. a pak skončím. Pokud mám být úspěšný, musím doběhnout do neděle 22:20.

 

Leave a Reply

Captcha *