Pennine Way FKT – Czech Machine runs England – znovu a lépe

V lednu 2014 jsem se vydal na Pennine Way poprvé v rámci Spine Race, v loni v létě jsem se pak pokusil o celkový rekord Pennie Way – nepovedlo se. Pokus jsem ukončil po cca 53 hodinách ve městě Greenhead, když do cíle zbývalo zhruba 100km (tedy asi po 330 km). Rok se s rokem sešel a jdu do toho znovu. Znovu a lépe.

Chci se pokusit překonat celkový rekord na 430 km dlouhé Pennine Way. Současný rekord má hodnotu 2 dny 17 hodin 40 minut a 15 sekund. Když člověk začne počítat a dělat odhady, tak zjistím, že to není žádná prdel. Není možné si dovolit jakoukoliv chybu, prostor pro zaváhání minimální. Ostatně – je to rekord a to bude taky ten důvod, proč jej Mike Hartley drží již od roku 1989.

Pennine Way na mapě Anglie.

Jak probíhala příprava? Chtělo by se říci “business as usual”, ale není to tak úplně pravda. Ddlouhodobá fyzická příprava pod vedením Pepy Andrleho probíhá na mohe dlouhé taškařice v podstatě celoročně, poslední tři týdny jsme však směřivali přímo na tuhle akci. Zakončil jsem dvojbojem 8h běhání v kopcích a druhý den 6h na kole. Teď už je trénink jen lehký a věnuju se organizaci tohoto pokusu.

I když mám rád akce, tkeré jsou malé a mají organizaci co nejjednodušší, tak běh trvající skoro tři dny vždy nakyne do větších rozměrů. Podpůrné auto s občerstvením, paceři, další auto, které dopraví pacery zpět k jejich autu, a k tomu spousta lidí, kteří se tam najednou prostě objeví, protože zjistili, že si pořád nedám pokoj a chtějí mne podpořit. V tomhle je Anglie prostě jiný svět. Loni jsem zažil z pohledu pokusu o rekord svoje poprvé, hodně jsem se naučil.

Celou trasu budu mít u sebe tracker, bude mne tak možné sledovat online (odkaz zveřejním, až bude k dispozici).

Ať už se bud dít cokoliv, stejně ve finále všichni nejvíce řeší vybavení. Mám rád vychytávky, když ale přijde na lámání chleba, jsem poměrně konzerva. Z pohledu vybavení, stravy a návyků nebudu nic moc řešit. Vrátím se k tomu později, ale v principu se budu snažit nic neměnit. Budu spoléhat na to, co mám vyzkoušené, spoléhám dlouhodobě – z jídla to bude především edgar.power, sušené maso, Adventure Menu a pivo, svítit mi bude už klasicky Čelovka MH10 od LEDLENSERu. Snad jediná změna, či spíš novinka bude u bot – před týdnem jsem začal trestat Inov8 Terra Ultra G 260 s grafénem. Mají za sebou přes 100 mil a nebojím se v nich běžet celou trasu, měly by to dát s přehledem. (Dle zkušeností Jima Manna by měly dát s přehledem tuhle trasu dvakrát tam a zpět, ale to rozhodně nemám v plánu.)

Pravděpodobně poběžím bez vesty, bez spánku, bez zastávky, takže další vychytávky, které běžně používám (batoh, běžecká vesta, nepromokavé vaky) zůstanou v autě, a budou připravené co kdyby. Vzheldem k tomu, že se kolem budou neustále motat Andrejka s foťákem, Matt a Ellie s kamerou, dronem a bůh ví čím ještě, tak bude info z front-stage, back-stage, prostě ho bude dost. Sledovat to bude možné na facebooku, instagramu a trackingu (odkaz zveřejním na facebooku a instagramu). Pravděpodobně se info objeví i na jiných místech,

Podmínky jsou skvělé (anglické bažiny jsou nebývale suché), už teď mám potvrzené skvělé pacery, příprava probíhala dobře, tak teď už je to na mne, abych v tu pravou chvíli přispěl svoji troškou do mlýna.

A teď to nejdůležitější – kdy se tak stane: V pátek 3.8. v 5 ráno anglického času (tedy 6 ráno evropskýho) vyběhnu z Edale.. a pak skončím. Pokud mám být úspěšný, musím doběhnout do neděle 22:20.

 

Leave a Reply

Captcha *