Půlka čínského dobrodužství za námi, půlka před námi

Dnes je mé čínské dobrodružství přesně v polovině. V článku se ve zkratce ohlížím za první půlkou, ale více se zaměřuju na to co nás čeká.

Co se zatím událo:

Nejprve jsem absolvoval 238 kilometrů dlouhý Suqian Luoma Lake Outdoor Challenge – vše na jeden zátah, na jezeře a na rovině kolem něj – vše v klasickém čínském horku a brutálním tempu. Do cíle jsme dorazili ve složení Dan Šilar, Pavel Paloncý, Honza Císař a Kristýna Skalická po více než 19 hodinách a v nabité konkurenci 25 týmů špičkových obsadili 13. místo. Tělo drželo, i když to ještě zdaleka nebylo ono, ale i tak musím být spokojený, že jsem pořádku tak rychle.

Hned po závodě se týmy rozutekly do všech koutů – některé z nich jely domů, ale většina v Číně zůstala a buď se vydala do Zunyi, kde jsme teď, nebo vyrazili rovnou do Tainingu, kde nás čekají závody za pár dní. Pár z nás, včetně nás, ještě absolvovalo běh kolem hory Yuntai – 14 km, s převýšením asi 1200 m – většina po schodech, místy tak prudkých, že se po nich lezlo po čtyřech. Závod jsem absolvoval spíše tréninkově, Kristýna v brutální konkurenci obsadila na 34km trati pěkné 17. místo.

Co nás čeká dál:

Teď už jsme v malém, dvoumilionovém městě Zunyi, kde nás čeká, tentokrát ve trojici (já, Kristýna a Klayten Smith) dvojdenní závod Zunyi outdoor challenge. Běh (trail i orientační), MTB a pár dalších taškařis jako lukostřelba, slaňování a podobně – zítra asi na 6 hodin, pozítří asi na 4 hodiny. Mezitím přespíme ve starobylé pevnosti – tak to pořadatel vymyslel a dost se na to těším.

Dva dny na to se potkáme v Tainingu s Tomem Petrečkem a Šinkym, kteří přiletí z Hong Kongu, kde nás čeká poslední část čínské výpravy – trojdenní etapový závod dvojic. A pak už jen cesta domů.

Na Zunyi nás doprovází ultraochotní a příjemní dobrovolníci, včera jsme s nimi absolvovali cestu po měste a pak i na policejní stanici, kde jsme si byli prodloužit víza. Jak z rozhovorů s nimi, tak z cestování po městě jsem si odnesl spoustu poznatků, o které se časem podělím v reportáži (i s fotkami – teď tady je dost slabé spojení).

Zunyi je ve vnitrození, takže zde panuje velké vedro a ve městě je hodně prašno a smog (i když ne tolik jako v jiných, větších čínských městech), ale na to už jsme si v Číně zvykli. I když Čína, ta vždy něčím překvapí…

Leave a Reply

Captcha *