Soustředění v Livignu – příprava na ME ve Skyrunningu

Že proběhne ME ve Skyruningu v rámci Ice Trail Tarrentaise, se vědělo dlouho dopředu. Stejně tak byl dlouho dopředu známý profil trasy. Když se na něj podíváme, je zřejmé, že aklimatizace na nadmořskou výšku bude zásadní.

Co chybí na délce, to ITT dohání na nadmořské výčce.

Co chybí na délce, to ITT dohání na nadmořské výčce.

Původně měl posloužit jako příprava a k naběhání kilometrů ve výšce Raid Aran – adventure race v Pyrenejích. Tam nám však vypadl nejdůležitější člen týmu, holka, a tak jsme nejeli. Volba tak padla na Livigno italské údolí obklopené Švýcarskem a sevřené 1800 m.n.m. Jen co jsem zregeneroval z Dragon’s Back Race, vyrazil jsem do Livigna. Po příjezdu to bylo jen lehké (večerní výklus), ale velice rychle se to rozjelo. V podstate se dařilo najet na formát ranní výklus/VK, přes den výlet, večer něco ostřejšího (kopce, intervaly…) a k tomu trochu práce.

Palonc@Livigno

Tohle není úplně práce, ale tak nějak to začíná…

 

 

Celkově pět dní, osm tréninků, v nadmořské výšce 1800 – 3000 m.n.m, výlet, focení, myslím, že se to povedlo. Jen se pak zkazilo počasí, tak přenocování na Stelviu a výšlap do 3300 neklapl, tak příště. Livigno se začíná stávat mojí oblíbenou destinací a tak tu rozhodně nejsem naposled. Livigno prostě stojí za to, posuďte sami.

Foto: Andrea Nogová (Andreanogova.photo)

DSC_1243_resize

DSC_1170_resize

Palonc@Livigno

Palonc@Livigno

 

 

Palonc@Livigno

Nejdřív dr běhalo po trávě, později po kamenech a sněhu.

Palonc@Livigno Palonc@Livigno Palonc@Livigno Palonc@Livigno Palonc@Livigno
Palonc@Livigno Palonc@Livigno

Palonc@Livigno Palonc@Livigno Palonc@Livigno

 

Leave a Reply

Captcha *