50./51. týden – Dobré víkendy

Po 12.12. – Plavání 60 min. Tohle je pro mě poříd utrpení se plácat ve vodě.
Út 13.12. – Dopoledne adaptační trénink, intervaly s lyžařem, prostě jak kdybychom si zkoušely šíšn v cílové rovince. Odpoledne pak Intervaly 6 x 10 min do kopce a zase zpátky.
St 14.12. – Dopolední lehký výběh s holemi (95 min / 16 km / 400m+), a večer bežecká koordinace s Vojckem.
Čt 15.12. – Ráno na lačno (60 min / 10 km), odpoledne odrazy, rovinky a prostě se zase něco naučit.
Pá 16.12. – Dopoledne adaptační trénink a pak už dorazil tým a začlo nám soustřeďko
So 17.12. – Vymysleli jsme, kam půjdeme a nakonec to bylo úplně jinak. Z Koutů k dolní nádrži, Divokým dolem nahoru, na Praděd a na Švýcárnu. Tam jsme zhodnotili, že i přes všeobecnou lenost, je příliš hezky na to jít na ČHS. Tak jsme to otočili přes hřeben na Skřítek. O intenzitu se postaral autobus odjíždějící za tři hodiny a také hluboký sníh, sněžnice v batohu. Supr počasí jsme využili do mrtě. Taškařice na celý den.
Ne 18.12. – Na Rabštejn.. a zpět. A večer strečink

Kolik lidí se vejde do selfie? Samozřejmě Praděd... a dál se uvidí.
image-3672

Kolik lidí se vejde do selfie? Samozřejmě Praděd… a dál se uvidí.

Dobré to bylo.
image-3673

Dobré to bylo.

Po 19.12. – Dopoledne s holemi, velmi lehce, cca 100 min / 18km.
Út 20.12. – Dopoledne adaptační trénink a odpolední tréninkový fail. To je tak když máte jít rychlý intervaly 4 x 15 min, ale jde to až potmě, všude je totálně zmrzlo, nevezmete si hřeby a po chvíli vám zhasne světlo.
St 21.12. –  Dopolední lehký výběh s holemi (1:46 min / 17 km / 530m+), a večer bežecká koordinace s Vojckem.
Čt 22.12. – Adaptační trénink (AF), odpoledne plavání
So 23.12. – Když máte před vánocemi navštívit dvě části rodiny vzdálené od sebe 100 km a ještě stihnout vánoční nákup a někam vložut 4hodinový běh, je třeba vstát dříve. Asi tak o 4 hodiny, celkově Vánoční motanice (3:50 / 42 km / 900m+)
Ne 24.12. – Vánoční výběh s oddílem kolem Městských Skal. Proběhnutí, setkání, polívka, panák, prostě Vánoce 🙂

Kromě jednoho tréninkového failu hodně povedený dvoutýden. Nejprve se nám podařilo využít počasí do mrtě v sobotu na hřebeni, (tzv. Etwas shönes am Samstag im führer – ale ne, žádný führer, jen to bylo hezké při sobotě… ve čtyřech). K tomu nedělní bonus na Rabštejně.

Další týden se mezi běhy podařilo vložit i Štědrý den. Po sobotním nočním běhu a náročném rodinném dni jsem se cítil opravdu unavený, v pondělí se na to podačilo navázat ještě povedenějším zvlněným během (2:45 / 32 km / 1000m+)

Po obou víkendech přišel ke slovu Compex – přístroj, podporující regeneraci na principu elektroléčby, který mám momentálně díky spolupráci s firmou TruconneXion k dispozici. Je ještě brzo na předčasné uzávěry, ale ošetřené svaly regenerovaly výrazně rychleji než jsem zvyklý, přestože cesta autem není ideální regenerací (o zkušenostech s Compexem v samostatném článku). Spíše jsem cítil celkovou únavu z nevyspání (nepřekvapí, když jsem na trénink vstával ve 2:20). V tomhle ale nepomůže Compex, ale více vánočního klidu méně Vánoc.

Leave a Reply

Captcha *