35./36. týden – mezi AR a B7

Jednalo se klasickej mezizávodní dvojtýden (často to bývá jen týden), kdy člověk řeší ty samé otázky: Kdy po závodě ještě odpočívat a kdy už začít trénovat a kdy naopak před závodem trénink ukončit a raději si odpočinout? No, univerzální metodu na to nemám, obzvláště když každý závod je jiný. AR jsme dokončili v pátek 23.8. odpoledne, a poradil jsem si s následovně. Dost jsem dal na pocit – když jsem cítil únavu a měl jsem před sebou trénink, na kterej je potřeba být OK (typicky intervaly), tak jsem radši si radši odpočinul a počkal až budu svěží a budu se do toho moct opřít.
Po 26.8. Volno po závodě, hodně práce.
Út 27.8. Klus 1:11/14,5 km. Ráno jsem se byl proklusnout a hledat nové prostory na běhání. Kamenný vrch je pěkný místo – poměrně velký, ve svahu, s traverzovejma cestama..
St 28.8. Cítil jsem se odpočatej, venku hnusně, tak jsem šel trochu do síly – vytrvalostní posilovna. Byl jsem tam skoro dvě hodiny, nikde nikdo a když jsem odcházel, tak se mi klepaly nohy, kvalitní to bylo.
Čt 29.8. Běh 1:31/20,2 km – asfalt, trochu svižněji. To není den po posilovně optimální, ale kopce jsou daleko a stejně bych tam musel nejdřív po asfaltu, schodů bylo v poslední době dost. Začátek nečekaně rychle a snadno odsýpal, to se mi vrátilo večer, kdy jsem nohy cítil víc než bych chtěl.
Pá 30.8. Běh 1:35/22 km. Silnice, 3 x 3+3km interval do kopce, rozklus, výklus. Poměrně tupej trénink, hned tak ho znovu nepůjdu.
So 31.8. Lezení na stěně. Užil jsem si to a trvalo mi poměrně dlouho, než jsem měl natečeno. Večer ještě nočních 1:03/13 km fartlek s pár krátkýma schodama.
Ne 1.9. Ráno Běh 3 x (4 x 1+3 min schody ostře nahoru a 3 min výklus okolo zpět + 1 km interval do kopce (cca @4:30) + 2,2km výklus). Už klasický schody – většinou to chodím frekvenčně – schody po jednom. Teď jsem zkusil prostřední sérii jít po dvou a je to jiný, lepší/horší – prostě jiný. Na závěr tréninku jsem dostal do zvláštního rozpoložení, že už mi ani nevadilo, jak dycky v těch schodech tuhnu (a při každým dalším výběhu se tuhne dřív), nějak jsem si na to “zvykl”. Celkově 1:50/20,4 km. Večer ještě výklus 39″/7,3km – původně jsem tomu chtěl dát víc, ale po chvíli mě zastavil takovej vlk, že jsem se radši vrátil. V tréninku není zapotřebí to takhle hrotit…
Po 2.9. Běh 3:04/34,3 km. Původně jsem chtěl více kopců, ale nakonec jsem část běžel se Zbyškem, objevil novej trail přímo v Brně a bylo z toho víc km. Poslední težší trénink před B7.
Út 3.9. Výklus 1:10/13,1 km. Dneska už chci odpočívat, takže výklus, jenom lehce.
St 4.9. Jóga – posilování/protahování 1:30. Chtěl jsem si odpočinout a pořádně se protáhnout, proto mi nabídka na jógu přišla vhod. Nebylo to úplně co jsem čekal, víc posilování, míň protažení. To neberu obecně špatně, jen se mi to teď nehodilo do krámu.
Čt 5.9. Kolo silnička 2:20/46 km. Úplně volný projetí, po rovině, pokecat. To nebyl trénink, ale vyjížďka a příjemná.
Pá 6.9. B7 – Start v 10 večer, takže většina vlastně patří do soboty 🙂
So 7.9. B7 – 13:06/94 km a 5400 m převýšení. Víc přímo v článku o B7
Ne 8.9. Odpočinek? No, netrénoval jsem, jen stěhoval ze 4. do 6. patra (bez výtahu a do jiného domu), to není zrovna regenerace…

Leave a Reply

Captcha *