Téma dne je JÍDLO!

Pro většinu běžců je podzim a zima obdobím souvislé přípravy. Ať už si vyhradíte na souvislou přípravu jakékoliv roční období, platí dvě věci – (1) je třeba si na toto období vyhradit několik týdnů a (2) a právě tohle období je vhodné pro zkoušení nových věcí – tréninkových postupů, výbavy i stravy.


V závodě je naopak nejlepší nic moc neměnit a vycházet z toho co máme ozkoušené. Co jsem tedy teď nově zkoušel:

1) Proteinové kaše od Restart Energy – ty jsem znal, a ty fungují výborně. Když nestíhám si udělat jídlo, prostě během minutky uvařím vodu, zaliju a přihodím pár ořechů nebo co zrovna najdu doma. Ne, okurku ani kedluben opravdu ne.

2) Aminodrink, taky od @restartenergy – tak tohle mě opravdu překvapilo. Po těžkém tréninku přidat aminokyseliny, tam není co řešit. Ať to jsou klasická BCAA nebo jiné přípravky, většina z nich trpí tím stejným neduhem – jsou hnusný, většinou kyselý (aminokyseliny, ne asi!) a moc se nerozpouští. Tady ten aminodrink chutná skvěle a rozpustí se výborně – za dva Bludišťáky.

Kaše a aminodrink - po těžkým tréninku se hodně hodí.
image-4667

Kaše a aminodrink – po těžkým tréninku se hodně hodí.

3) Crackery s cvrččí moukou – když mi někdy na podzim pošta nečekaně doručila balíček záhadného tvaru, byl jsem značně překvapen. Nejvíc tím, že mi pošta vůbec něco doručila domů, to se jen tak nestává. Pokud balík neskončí v hajzlu, tak skončí na poště. A také mne prekvapil obsah. 12 krásných krabiček s nápisem CRICKET PROTEIN CRACKER. Přestože je v těchto crackerech cvrččí mouky jen 8 procent, nahrazují to, co je v klasických crackerech to nejhorší – klasickou mouku. Výsledkem je cracker s 11g proteinu, ale především s vynikající chutí. Černé olivy, Oregáno & Tymián, Bazalka & rajčata. Pecka, výborná odměna po.. po čemkoliv. Jen je fajn si ji zasloužit, chutná pak ještě lépe.

Krekry s cvrčky - výborné, zdravé, s proteiny, s vlákninou, i pro vegetariálny, vegany či vegetany.
image-4668

Krekry s cvrčky – výborné, zdravé, s proteiny, s vlákninou, i pro vegetariálny, vegany či vegetany.

4) Edgar – tom jsem už toho napsal hodně, ten funguje pořád. Zkoušel jsem různá nastavení, nicméně nastavení ”40 min před závodem a pak každé dvě hodiny hodiny nadvakrát” mi funguje nejlíp. S kombinací Edgar Power drink, Proteinový tyčky od Sens a Pemikan od Sherpafood jsem odběhl týdenní závod v Kalahari. Pravděpodobně jsem měl nejlehčí jídlo ze všech a energie mi nechyběla. Za týden mne čeká čtyřdenní Half Marathon des Sables v Peru, tam bude opět strava zásadní a na strategii nebudu nic extra měnit. (Pořád je platný slevový kód PALONCY10).

5) Pivo! Mno, na trénink to není nejlepší společník, ale po doběhu do cíle je to nejlepší kámoš. Teď moc nezávodím, ale trénuju, tak je třeba hledat jiné důvody a příležitosti. Festival, narozeniny, ukončení sezóny, beseda. Příležitost dát si Twist od Clocku se vždycky najde.

image-4669

Máte nějaké další zkušenosti co funguje vám?

Leave a Reply

Captcha *