Dragon’s Back Race – už je tady

Dragon’s Back = dračí hřbet. Jdeme na to, již za dva dny. Závod, na který jsem se dlouho těšil a bude pro mě vrcholem léta. V pondělí 22.6. v 7 ráno (8 SEČ) se postavím na start a společně s dalšími 140 nadšenci vystartujeme.

5 dní, 5 etap po horách ve Walesu. To vše každý sám za sebe (závod jednotlivců) a pěkně s vlastní navigací podle mapy. Vyrazíme na severu Walesu v hradu Conwy a po pěti dnech, a ti šťastnější po pěti etapách a 300 km dorazí na schodu hradu Carned Crennen.

Trasa závodu
image-2014

Trasa závodu

 

A začínáme hned zostra. První etapa má sice “jen 45 km, ale taky nás čeká skoro 4000 převýšení a ostré hřebeny s názvy Tryfan, Carnedd Lewellyn, Crib Goch, Glyder Fach, Yr Wyddfa – každej z nich by mohl sloužit jako zaklínadlo pro vyvolání draka. A skutečně! Google si toho všiml a tak nám ukazuje, jak bychom to měli jednoduché, kdybychom si dokázali vyvolat draka a letět rovnou.

Crib Goch, něco takového nás čeká.
image-2015

To se nám ale nepoštěstí a tak se budeme trmácet v pátek mezi kotly Brecon Beacons. Tenhle závod Emůžeme s klidem označit slovem “epic”. Poprvé se závod konal v roce 1992, podruhé o 20 let později a letos je to potřetí.

Kde hledat favority? Ve startovný listině se to profesionálními sponzorovanými běžci jen hemží, ale dá se říci, že je tady Jez Bragg a ti druzí. Jez už toho vyhrál.. Kdysi dávno UTMB a pro změnu před týdnem překonal letitý rekord Ramsay Round. A “ti druzí taky nejsou žádá ořezávátka, více se tomu věnuje tento článek.

A jak bývá u bristkých závodů zvykem – bude i live tracking (mám číslo 94). Už se to blíží, těším se.

 

Leave a Reply

Captcha *