An Everesting… or two

“What the hell is Everesting. You must a be a really crazy person to ride the same hill so many times. We’ll make it on Dlouhé Stráně, 10-11 times will do” we agreed with Dvořka and that’s how it actually started.

Everesting… nebo dva.

“Co to jako je ten Everesting. To musí být dobrá blbárna jezdit ten samej kopec tolikrát. Dáme to na Dlouhé Stráně, to bude stačit jen 10-11x“ shodli jsme se s Dvořkou a tak to vlastně začlo.

Návrat do reality po AR či Ultra – krok za krokem.

Po dlouhé závodní pauze způsobené koronavirem jsem před startem Czech Adventure Race na chvíli zapochyboval, zda si ještě pamatuju, jaké to je závodit. Obava byla naprosto zbytečná. Stačilo si navlíct startovní číslo, kouknout do mapy a všechno naskočilo. Ale pozávodní návraty do reality jsou pořád těžší. Za ty roky závodění jsem něco pochytil, tak tady...
Read More

Half Marathon des Sables Peru

A trip to Peru at the end of November - I was invited to the Half Marathon des Sables (HMDS) race. And when in Peru, I am going to visit some mountains as well. And a three-week trip was born.

Half Marathon des Sables Peru

A pak to přišlo, výprava na Bob Graham Round, pár festivalů a na konci listopadu odlet do Peru - pozvali mě na závod Half Marathon des Sables (HMDS). A když už budu v Peru, tak se přece podívám i do hor. A třítýdenní výlet byl na světě.

Téma dne je JÍDLO!

Pro většinu běžců je podzim a zima obdobím souvislé přípravy. Ať už si vyhradíte na souvislou přípravu jakékoliv roční období, platí dvě věci – (1) je třeba si na toto období vyhradit několik týdnů a (2) a právě tohle období je vhodné pro zkoušení nových věcí – tréninkových postupů, výbavy i stravy.

Rychleby – Zapomenuté hory

Tenhle závod jsem v povědomí vedl poměrně dlouho, ale rozhodnutí běžet padlo až na poslední chvíli. Netušil jsem, co se bude po konci mojí sezóny dít, jak na tom budu, ani jestli se mi bude chtít ještě běžet. V podstatě zůstalo vše stejné, ambice neurčité, jen jsem věděl, že se chci proběhnout po docela málo...
Read More
1 2 3 17